Try 1 month for 99¢
HAC swimming championships, 2/10/18

Lincoln East's Marusha Ather swims the butterfly leg of the 200-yard medley relay Saturday, Feb. 10, 2018, during the Heartland Athletic Conference meet at Lincoln Southeast High School.

Boys

LINCOLN EAST: Grant Baker (50FR), Mason Delgado (100BF), Cael Dice (100BF, 100BA), Kade Hopkins (100BR), Logan McPhail (200IM, 100FR), Jared Murray (200FR, 100FR), Alex Petty (200IM, 100BR), Adam Piro (100BF, 100BA), Alex Provost (200IM, 100BA), Charles Roberts (100BF, 500FR), Nolan Wolfe (200IM, 100BR). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

LINCOLN HIGH: Charles Sieglaff (50FR, 100BF), Jonas Sieglaff (50FR, 100FR), Isaiah Winston (diving). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

LINCOLN NORTHEAST: Garrett Darnall (200FR, 500FR), Caden Feit (50FR, 100FR), Aaron Haeffner (diving), Jacob Hawkins (100FR, 100BA), Chase Larson (200IM, 100BF). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

LINCOLN PIUS X: Alex Becker (200FR, 500FR), Jordan Coffey (500FR, 100BA), Crispin Corpuz (100BF), Logan Kempf (50FR, 100BR), Braden Kowalski (diving), John Liliedahl (200FR, 100FR), Ethan Newland (100BF, 100BR), Joe Pynes (100BF). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

LINCOLN SOUTHEAST: Brady Koolen (diving), Skyler Peterson (diving). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

LINCOLN SOUTHWEST: Jackson Appleget (200FR, 500FR), Michael Ayars (200IM, 100BA), Zachary Christianson (100BF, 500FR), Ben Dorsey (50FR), Dylan Lambe (200FR), Masen Louviere (50FR), Ethan Reida (200IM, 100BA), Chas Nolte (200IM, 100BR), Caden White (200FR, 500FR). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

Girls

LINCOLN EAST: Jillian Altmaier (50FR, 100BR), Emily Artz (200IM, 100BR), Marusha Ather (100BF, 100BR), Ellie Buresh (200FR), Makenzie Delgado (200FR, 500FR), Claire Griffin (200IM, 100BA), Ava Hunt (200IM, 100BR), Elizabeth Jurich (50FR), Rayegan Kent (diving), Molly Lienemann (200FR, 100FR), Erin Mapson (diving), Payton Mayfield (diving), Sidney Moore (50FR, 100FR), Rianna Mueller (200FR, 500FR), Hayley Piippo (100BA), Cassie Roberts (200IM, 100BF), Abbi Rouse (diving), Ava Winjum (500FR). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

LINCOLN HIGH: Harper Lawson (diving), Johanna Schubert (50FR, 100FR), Kiara Winston (diving). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

LINCOLN NORTH STAR: Jessica Gardner (diving), Jenna Miller (diving).

LINCOLN PIUS X: Ally Becker (50FR, 100FR), Katie Burmeister (diving), Anna Coffey (100BF, 100BA), Kailey Decker (100BF), Ava Heasty (200FR, 500FR), Morgan Heasty (100BR), Abigail Mitchell (100FR, 100BR), Kara Owens (50FR, 100BA), Katie Stonehocker (200FR, 100BR), Caroline Theil (200IM, 200BF), Olivia Theil (200FR, 500FR). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

LINCOLN SOUTHEAST: Baylie Brewer (diving), Averie Frye (100BR), Kennedy Carlson (100BF), Nola Woods (200FR). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

LINCOLN SOUTHWEST: Edyn Alstrom (50 FR, 100FR), Josie Ford (50FR, 100BA), Emma Hathaway (100BA), Anna Heinrich (50FR, 100BR), Berkeley Livingston (200IM, 500FR), Gator Lunzmann (200FR, 500FR), Lanyon Mlinek (200FR, 500FR), Shelby Mullendore (100FR, 100BA), Alana Palmer (200FR, 100FR), Peyton Prussa (diving), Reanne Reida (100FR, 100BR), Esme Sipp (200IM, 100BA), Aleni Stoakes (diving), Marti Walstad (200IM, 100BF), Kaitlyn Witt (100BF, 100BR). Relays: 200 medley, 200 free, 400 free.

0
0
0
0
0

Load comments