{{featured_button_text}}
Lincoln Northeast vs. Lincoln Southeast boys soccer, 3/20

Lincoln Northeast's Chayse Schaub (left) tries to control the ball as he's pressured inside the six-yard box by Lincoln Southeast's Caleb Goldsmith (9) in the second half on Tuesday at Seacrest Field.

BOYS

NORTH: Brayan Zuniga, Bellevue East; Ben Knust, Creighton Prep; Harrinson Vicente, Crete; Melvin Uz Perez, Fremont; Kortlan Franke, Gretna; Spencer Anderson, Holdrege; Christian Dakan, Kearney; Lester Perez, Lexington; Jordan Stoehr, Lincoln East; Caleb Goldsmith, Lincoln Southeast; Jackson McGowan, Millard West; Rocky Guevara, Norfolk; Malik Lillard, North Platte; Pay Reh, Omaha Benson; Ram Kabore, Omaha Northwest; Adrian Felix, Omaha South; Johan Centeno, Omaha South; Cade Witmer, Scottsbluff; Brady Foral, Omaha Skutt; Ryan Mendick, Omaha Skutt.

Coaches: Justin Zabawa, Omaha Skutt; David Fisch, Gretna; Derek Spence, Crete.

SOUTH: Luke VanHaute, Mount Michael; CJ Abels, Papillion-La Vista; Brian Covarrubias, Grand Island; Cole Alfrey, Elkhorn; Bret Lange, Elkhorn; Damien Burger, Papillion-La Vista South; Jonah Katt, Bennington; Cameron Henson, Kearney Catholic; Garrett Adams, Norfolk Catholic/Lutheran High Northeast; Leo Devalos, South Sioux City; Logan Lawrence, Papillion-La Vista South; Anudan Thapa, Millard South; Jonathan Velasquez, Lincoln North Star; Simon Joseph, Lincoln High; Jason Gutierrez, Omaha Burke; Cade Pilkington, Elkhorn South; Trevor Jones, Northwest; Hayden Rech, Blair; Peter Novoa, Omaha Westside; Griffin Trude, Omaha Westside.

Coaches: Dave Lawrence, Papillion-La Vista South; Fred Doscher, Elkhorn; Dean Limbach, Bennington.

GIRLS

NORTH: Chloe Behrens, Omaha Skutt; Carly Cameron, Elkhorn; Brylie Meyer, Lincoln Pius X; Emma Wilson, Omaha Westside; Merrissa Espinoza, Scottsbluff; Jordan Thoene, Blair; Missy Shockley, Omaha Roncalli; Grace Wickham, Columbus Scotus; Tiannah Moore, Lincoln Northeast; Cameron Rutsay, Lincoln High; Moya Murray, Millard North; Miriam Bolonas-Rubio, Omaha Bryan; Cheyanne Otten, Norfolk; Kaitlyn Hansen, North Platte; Monica O’Donnell, Lincoln Pius X; Baylee Seaman, Omaha Westside; Cristal Delatorre, South Sioux City; Kylee Nixon, York; Emily Rosenthal, Omaha Mercy; Shylee Armstrong, Omaha North.

Coaches: Jason Moore, Omaha Bryan; Mark Stanton, Omaha North; Steve Andersen, Lincoln Pius X.

SOUTH: Lindsey Johnson, Gretna; Alyssa Bagley, Papillion-La Vista South; Amanda Clements, Millard South; Rylie Albers, Elkhorn South; Abigail Kastens, Waverly; Izzy Dragoo, Lincoln Southeast; Nicole Gornell, Millard West; Madeline Caniglia, Omaha Burke; Kisa Omerovic, Lincoln East; Julia Reimer, Hastings; Meredith Haubensak, Platteview; Kennedy Jones, Columbus; Morgan Finley, Lincoln Southwest; Leah Kichner, Millard West; Anna Stratman, Millard South; Tara Thompson, Lincoln North Star; Sydney Peitzmeier, Elkhorn South; Daisy Ochoa-Rojs, Omaha South; Kendall Bonam, Omaha Central; Kenzie Homan, Omaha Gross.

Coaches: Jane Elam, Millard South; Lindsay Alianao, Elkhorn South; Julie Puetz, Elkhorn South.

Sign up to get our weekly Prep Sports newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
1
0
0
0

Sports reporter

Brent has worked at the Journal Star for 14 years. His beats include Nebraska volleyball, women's basketball and high school soccer and cross country.

Load comments