Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Prep cross country results, 9/22
agate

Prep cross country results, 9/22

  • Updated
{{featured_button_text}}
High school cross country logo 2014

Cross country

CRETE INVITATIONAL

BOYS TEAM SCORING: Norris 36, Bennington 40, Mount Michael 44, Aurora 68, Northwest 102, Waverly 103, Seward 107, York 139, Beatrice 196, Crete 202, Doniphan-Trumbull 210.

BOYS TOP FINISHERS: 1. Nottingham, Seward, 17:02; 2. Pittman, Norris, 17:27; 3. Riley, Aurora, 17:28; 4. Sorensen, Mount Michael, 17:36; 5. Keller, Northwest, 17:54; 6. Willoughby, Bennington, 18:01; 7. Cooper, Norris, 18:03; 8. Mallisee, Mount Michael, 18:07; 9. Schroeder, Waverly, 18:08; 10. Miller, Bennington, 18:09.

GIRLS TEAM SCORING: Seward 31, Norris 41, Bennington 48, Aurora 85, Northwest 86, York 99, Waverly 104, Beatrice 109, Crete 142, Doniphan-Trumbull 193.

GIRLS TOP FINISHERS: 1. Stuckey, York, 19:58; 2. Beisel, Seward,21:07; 3. Waldo, Waverly, 21:09; 4. Masco, Seward, 21:10; 5. Havlat, Norris, 21:11; 6. Jansen, Bennington, 21:15; 7. Calderon, Bennington, 21:18; 8. Gourlay, Norris, 21:35; 9. Kuehner, Aurora, 21:55; 10. Dorsey, Northwest, 21:58.

MALCOLM INVITATIONAL

BOYS TEAM SCORING: Lincoln Christian 29, Milford 31, Malcolm 65, Minden 86, Adams Central 95, Schuyler 110, Lincoln Lutheran 132, Freeman 143, Conestoga 161, East Butler 199, Wilber-Clatonia 204, Elmwood-Murdock/Weeping Water 208, Johnson Co. Central 245, Syracuse 264, David City 296.

BOYS TOP FINISHERS: 1. Barry, Adams Central, 17:19; 2. McGerr, Lincoln Christian, 17:42; 3. Brockhaus, Malcolm, 17:55; 4. Roth, Milford, 17:58; 5. Baack, Milford, 17:58; 6. Hohlen, Lincoln Christian, 17:59; 7. Lebo, Lincoln Lutheran, 18:01; 8. Reitz, Milford, 18:02; 9. Ramon, Schuyler, 18:07; 10. Berger, Riverside, 18:08.

GIRLS TEAM SCORING: Lincoln Christian 22, Minden 34, Milford 37, Schuyler 69, Elmwood-Murdock/Weeping Water 112, Freeman 117, Malcolm 122, East Butler. 126.

GIRLS TOP FINISHERS: 1. Hurt, Minden, 20:45; 2. Daniell, Lincoln Christian, 20:46; 3. McGuire, Milford, 20:52; 4. Deanda, Schuyler, 20:55; 5. McDonald, Johnson Co. Central, 21:05; 6. Parriott, Conestoga, 21:19; 7. Hueser, Lincoln Christian, 21:32; 8. Mullet, Milford, 22:25; 9. Dallman, Lincoln Christian, 22:34; 10. Darrough, College View, 22:37.

0
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News

Husker News