Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Prep cross country results, 9/21
0 Comments
agate

Prep cross country results, 9/21

  • Updated
  • 0
High school cross country logo 2014

Cross country

BOB HOYER CROSS COUNTRY INVITE

At Branched Oak

BOYS TEAM SCORING: Milford 27, Lincoln Christian 43, Lincoln Lutheran 67, Lincoln High 72, Aurora 77, Malcolm 86, Schuyler 142, Centennial 161, Elmwood-Murdock/Weeping Water 187, Syracuse 200, Freeman 222, Fairbury 231, Wilber-Clatonia 260, Raymond Central 270.

BOYS TOP FINISHERS: 1. Hohlen, Lincoln Christian, 17;15; 2. Lebo, Lincoln Lutheran, 17:23; 3. Reitz, Milford, 17:35; 4. Gautier, Aurora, 17:43; 5. Fisher, Lincoln Christian, 17:45; 6. Eickhoff, Milford, 17:51; 7. Burks, Lincoln High, 17:54; 8. Roth, Milford, 17:58; 9. Franzen, Lincoln Lutheran, 18:01; 10. Baack, Milford, 18:03. 

OTHER LINCOLN NOTABLES: 13. Kwiatkowski, Lincoln High, 18:05; 17. Hermsen, Lincoln High, 18:20; 18. Opp, Lincoln Christian, 18:25; 19. Herrera, Lincoln Christian, 18:27; 23. Stowell, Lincoln Lutheran, 18:37; 29. Ja. Feauto, Lincoln Christian, 18:54.8; 29; Jo. Feauto, Lincoln Christian, 18:54.9; 33. Glines, Lincoln Lutheran, 19:05; 35. DiLillo, Lincoln High, 19:14.

GIRLS TEAM SCORING: Lincoln Christian 27, Milford 59, Aurora 71, Schuyler 75, Lincoln High 82, Conestoga 94, East Butler 95, Malcolm 113, Fairbury 121, Elmwood-Murdock/Weeping Water 185, Wilber-Clatonia 191.

GIRLS TOP FINISHERS: 1. Kenning, Milford, 20:07; 2. Bartee, Lincoln High, 20:19; 3. S. Daniell, Lincoln Christian, 20:30; 4. Parriott, Conestoga, 20:52; 5. Kuehner, Aurora, 21:07; 6. Deanda, Schuyler, 21:20; 7. Benne, Lincoln Lutheran, 21:28; 8. Schneider, Lincoln Christian, 22:20; 9. Kassebaum Lincoln Christian, 22:26; 10. Dallman, Lincoln Christian, 22:31.

OTHER LINCOLN NOTABLES: 16. E. Daniell, Lincoln Christian, 22:24; 18. Cooley, Lincoln Christian, 23:24; 33. Detweiler, Lincoln High, 24:38.; 35. Ava, Lincoln High, 24:39; 36. Boedeker, Lincoln High, 24:42; 44. Hamiltony, Lincoln Lutheran 25:08.

CRETE INVITATIONAL

BOYS TEAM SCORES: Norris 31, Mount Michael 50, Northwest 63, Bennington 65, Seward 66, York 82, Hastings 99, Crete 177, Beatrice 181, Waverly 199, Doniphan-Trumbull 216.

BOYS TOP FINISHERS: 1. Boonstra, Norris, 16:48; 2. Pinneo, York, 16:55; 3. Nottingham, Seward, 17:03; 4. Keller, Northwest, 17:07; 5. Storch, Mount Michael, 17:15.5; 6. Olbrich, Bennington, 17:15.7; 7. Pittman, Norris, 17:16; 8. Burton, Bennington, 17:22; 9. Cooper, Norris, 17:30; 10. McCoy, Mount Michael, 17:33.

GIRLS TEAM SCORES: Norris 15, Bennington 47, York 75, Northwest 75, Seward 84, Hastings 111, Beatrice 125, Waverly 127, Doniphan-Trumbull 158, Crete 163.

GIRLS TOP FINISHERS: 1. Zavala, Norris, 19:33; 2. Stuckey, York, 19:34; 3. Thomas, Norris, 19:44; 4. Calderon, Bennington, 19:46; 5. Havlat, Norris, 20:06; 6. Wallman, Norris, 20:28; 7. Lilienthal, Northwest, 20:32; 8. Swanson, Beatrice, 20:35; 9. Keller, Northwest, 20:42; 10. Finkner, Norris, 20:57.

0 Comments
0
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News

Husker News