Try 1 month for 99¢
Class A: Omaha Bryan vs. Lincoln East, 3/8

Lincoln East’s Jordan Janssen (32) dishes off the pass as he's defended by Omaha Bryan’s Antione Curtis (left) in the first half on Thursday during a Class A first-round state boys basketball game at Pinnacle Bank Arena.

BOYS

Class A

Bellevue East: Hunter Mengel, Austin Slie, Fredrick Knotts; Bellevue West: Chucky Hepburn, Nico Felici, Tevin Tanner; Creighton Prep: Jayden Temme, Jaylin Hunter, Spencer Moes, Grant Matthies; Fremont: Riley Harms, Zach Woehrer; Grand Island: Much Biel, Will Nordhues; Kearney: Seth Stroh, Carson Schwarz; Lincoln East: Jordan Janssen, Connor Riekenberg, Anthony Marfisi, Hayden Barrett; Lincoln High: Sammy Richardson, Morgan Perry, Jaden Horton, Jihad Muhammad; Lincoln North Star: Donovan Williams, Brock Johnson, Dillon Brandt, Sam Juracek; Lincoln Pius X: Charlie Easley, Joe Burt, Joe Dworak; Lincoln Southeast: Michael Anderson; Lincoln Southwest: JaQuaylon Mays, Collin Kohl, Cameron Frederick; Millard North: Nick Ferrarini, Bret Porter; Millard South: Tyrell Carroll, Dylan Wagner; Millard West: Giavonni Guido, Brock Burling; Norfolk: Matt Hagedorn, Luke Kluver, Zack James; North Platte: Zavion Mitchell, Bryson Krull; Omaha Bryan: Javen Udofia, Jerome Wallace; Omaha Burke: Xavier Watts, Chris Hickman, David Moreano; Omaha Central: Jokrol Pal, Maxwell Polk, John Tonje, Latrell Wrightsell; Omaha North: Vernon Johnson; Omaha Northwest: Isaiah Jones; Omaha South: Tyreek Crawford, Jay Saunders; Omaha Westside: Jadin Booth, Chase Thompson; Papillion-La Vista: Peyton Priest, Caleb Feekin, Hayden Bahl; Papillion-La Vista South: Tuach Dol, Jared Mattley, Lok Wur.

Class B

Alliance: Mason Hiemstra, Joel Baker; Aurora: Cade Reichardt, Jayden Herzberg; Beatrice: Dillon Buss; Bennington: Karson Gansebom, Thomas Spoehr; Blair: Quincy Nichols; Columbus: Michael Koch, Jaz Ackerson, Andy Pike, Blake Petersen; Crete: Klay Uher, Ethan Mach; Elkhorn: Jacob Pickering; Elkhorn South: Mick Williams, Ben Laible, Jace Piatkowski; Gering: Tyler Pszanka; Gretna: Tre Mikkelson, Tyler Sullivan; Hastings: Connor Creech; Holdrege: Charles Weed, Trent Hoeft; Lexington: Nick Saiz; McCook: Hunter Potthoff, Clayton Stevens; Mount Michael: Brad Bennett, Joe Chouinard, Kaleb Brink; Norris: Jay Knudsen, Harrison Boe, Skyler Schwaninger; Northwest: Riley Schliep, Brady Glause; Omaha Gross: Trey Powers, Kyle Sweeney; Omaha Roncalli: Alex Rodgers, Jack Dotzler, Taiden Red; Omaha Skutt: Tyson Gordon, TJ Skradski, Jackson Gordon, Jake Kudron; Platteview: Evan Kingston, Matt Kingston; Plattsmouth: Tucker Anderson; Ralston: Jordan Padilla; Schuyler: Auston Hall; Scottsbluff: Connor McCracken, Josiah DeOllos, Devin Buderas, Noah Bruner; Seward: Nate Lliteras, Brett Meyer; Sidney: Jake Burke, Mitch Porter; South Sioux City: Brad Hartnett; Waverly: Tanner Wubbels; York: Garrett Snodgrass, Reid Hoffmann, Jeb Lucas, Tyler Cast, Simon Otte.

Class C-1

Adams Central: Haggan Hilgendorf, Thomas Hunt, Nolan Sughroue; Aquinas: Tyler Vavrina; Arlington: Jackson Borgmann; Ashland-Greenwood: Toby Welling; Auburn: Cameron Binder, Baily Darnell, Michael Lombardi; Bishop Neumann: Trey Ahrens, Kobey Simons, Zach Meduna, Eli Vedral; Boone Central/Newman Grove: Dylan Gentrup, Cody Nelson, Carter Henry; Broken Bow: Padyn Borders, Josh Harvey, Kevin Linn, Tanner Linn; Central City: Trent Wilson, Ethan Deboer; Chase County: Braden Space; Columbus Lakeview: Luke Rollman, Sean Donnelly; Columbus Scotus: Trevor Kaslon, Caden Pelan, Grant Shanle; Conestoga: JeVon Lewis; Cozad: Dillon Geiser, Trestian Siemering; Douglas County West: Peyton Weiss; Fairbury: Adam Wasserman; Falls City: Rudy Vrtiska, Collin Cook, Mason Crawford; Gordon-Rushville: Jared Nelson, Korby Campbell; Gothenburg: Bennett Folkers, AJ Whiting; Grand Island Central Catholic: Jack Goering, Jacob Herbek; Hershey: Mekade Smith, Tyler Johnson; Johnson County Central: Eli Waring; Kearney Catholic: Matt Masker; Lincoln Christian: Caleb Canfield, Josh McEwen, Treyson Bigler; Lincoln Lutheran: Jacob Glines, Kasey Ohnoutka; Logan View-Scribner-Snyder: Nathan Taylor; Louisville: Hunter Klein; Madison: Keaton Hendren; Malcolm: Dylan Johnson; Milford: Jacob Bitterman, Bragan Meyer, Nate Mensik; Minden: Elijah Lovin; Mitchell: Blake Thyne, Keaton Reichert; Norfolk Catholic: Ethan Piper, Andrew Fleecs; North Bend Central: Tanner Wietfeld, John Emanuel; Austin Endorf; Ogallala: Cameron Raffaeli, Adam Kroeger; Omaha Concordia: Buck Leinen, Tyreese Johnson, Max Meier; Ord: Harrison Benton, Nate Wells; O’Neill: Alex Thramer, Wyatt Liewer; Pierce: Braydan Waldner, Taylor Oestreich; Raymond Central: Dylan Thornburg; St. Paul: Tanner Wrolbewski, Jayden Byabato, Carson Morgan; Syracuse: Wil McCoy, Christian Frederick, Trevor Brinkman; Wahoo: Billy Hancock, Will Shanahan, Cameron Quick, Dylan Egr, Winston Cook; Wayne: Mason Lee, Jack Evetovich, Shea Sweetland; West Point-Beemer: Chase Streeter; Wilber-Clatonia: Hunter Cerveny, Regie Homolka; Winnebago: Lance Denney; Wood River: Tanner Hermann.

Class C-2

Ainsworth: Gage Delimont; Amherst: Dakota Abbott; Arcadia-Loup City: Nolan Baker, Tige Calleroz, AJ Garrelts; Archbishop Bergan: Grant Frickenstein, Dre Vance; Battle Creek: Stone Craft, Devon Beckman; Bridgeport: Eric Stevens, Drake DeMasters, Kaleb Lussetto; BRLD: Kenyan Lovejoy, Lucas Vogt, Darwin Snyder, Jaxon Johnson; Burwell: Caden Owens; Cambridge: Caden Houghtelling, Paxton Ross, Preston Carbaugh; Centennial: Cooper Gierhan, Heath Haberman, Wyatt Ehlers; Centura: Joe Carey, Ben Oman, Dawson Caspersen; Creighton: Noah Lilly, Chase Largen; Crofton: Noah Lancaster; Cross County: Colton Beebe, Cael Lundstrom; Doniphan-Trumbull: Logan Schuldt, Triston Stephens, Bret Johnson; Elmwood-Murdock: Zach Rust, Carter Bornemeier; Fillmore Central: Kole Karcher; Freeman: Tyler Adams, Trey Yates; Hastings St. Cecilia: Trey Ashler, Blane Boyd, Grant Farmer, Ashton Valentine; Howells-Dodge: Connor Blum, Dax Vanlengen; Laurel-Concord-Coleridge: Izac Reifenrath; Lutheran High Northeast: Blake Freudenburg, Jaxson Kant, Ty Pape, Ben Gebhardt; Maxwell: Dawson Heinzen; Niobrara/Verdigre: Ricky Bickerstaff, Christian Swalley; North Platte St. Pat’s: Gary White III, Charles Aufdenkamp; Oakland-Craig: Kobe Benne; Palmyra: Drew Bessey, Koby Dillon, Landon Hornby; Perkins County: Charles Johnson, Josh Johnston; Ponca: Carter Kingsbury, Max Masin, Dalton Tremayne; Ravenna: Josh Bauer; Sandy Creek: Wyatt Mach; Shelby/Rising City: Austin Coffin, Jett Pinneo; South Loup: Cade Connell, Kalen Dockweiler, Jack Rush; Southern: Drake Adams, Trevin Saathoff; Sutherland: Ryan Richardson, Cameron Meyer; Sutton: Seth George, Nathan Hohensee; Thayer Central: Max Madsen; Twin River: Blaine Jacobi; Wakefield: Parker Lehmkuhl; Wisner-Pilger: Hunter Waterman, Gunner Labenz, Keegan Ruskamp; Yutan: Mason Timm, Brady Timm.

Class D-1

Alma: Jackson McKenzie, David Ehrke; Ansley-Litchfield: Christopher Paitz, Justin Bailey; Arapahoe: Spencer Watson, Jacob Pruitt; BDS: Garrett Schardt, Holden Stengel; Bertrand: Tyler Callahan, Austin Long; Blue Hill: Maccoy Menke, JC Himmelberg, Colby Karr; Boyd County: Clay Hansen, Justin Drueke; Clarkson-Leigh: Daniel Beller, Anthony Bruhn; Clearwater-Orchard: Ryan Wilhelm, Jacob Long, Blake Hoke; Crawford: Aaron Alcom; Deshler: Grant Hansen, Peyton Dubbert, Derrick Buescher; Diller-Odell: Peyton Mohr; East Butler: Jaden Rhynalds, Trevor Havlovic, Jacob Janak; Elm Creek: Jaydn Ford, Gage Clabaugh; Friend: Darren Segner; Fullerton: Brandon Rasmussen, TJ Dubas; Harvard: Jayden Callahan, Noah Okraska; Heartland: Connor Boehr, Kyle Ott; Hitchcock County: Dionte Perkins, Darian Hutto; Humboldt-Table Rock-Steinauer: Hunter Hain; Humphrey/Lindsay Holy Family: Bret Hanis, Ashton Dohmen; Johnson-Brock: Kaden Glynn, Cole Fossenbarger, Ben Bohling; Kenesaw: Will Gallagher, Jacob Weiler, Ryan Denkert; Lourdes Central Catholic: Brandon Fredrichs, Thomas Ragland, Jack Funke; McCool Junction: Giovanni Riga, Owen McDonald; Medicine Valley: Ryan Klintworth, Joeseph Chancellor, Chase Newcomb; Nebraska Lutheran: Kyle Richert, Braden Beiermann; North Central: Colton Munger, Jakob Heerten, Griffin Smith; Osmond: Alex Kumm, Overton: Morgan Wallace; Palmer: Karsen Reimers, Dominic Donohey; Pawnee City: Andrew Davis, TJ Mawhiney; Paxton: Ryan Fox, Jeff Storer; Plainview: Keaton Eichberger; Randolph: Merrix Denn, Keaton Backhaus, Mason Nordhues; Tri County: Riley Knust, Cole Siems; Walthill: Romello Thomas, Ben Lovejoy; West Holt: Payton Williams, Mason Hale.

Class D-2

Anselmo-Merna: Seth Miller, Jace Leibhart; Arthur: Colten Storer, Corbin Mironenko; Axtell: Ryan Hubbard; Bloomfield: Braden Eisenhauer; Brady: Colton Lovitt, Titus Earli; Cody-Kilgore: Garrett Egger; Cornerstone Christian: Lane Kieser; Creek Valley: Tanner Crass, Michael Smith; CWC: Dan Libolt, Ethan Naughtin; Emerson-Hubbard: Joshua Sebade; Exeter-Milligan: Patrick Murphy, Max Zeleny; Falls City Sacred Heart: Theo Rohrer, Tristan Keithley, Sean Arnold; Giltner: Alex Goracke, Rody Lyon; Hampton: Jarrod Shoup, Cain Wochner; Hays Springs: Trent Reed; Humphrey St. Francis: Trevor Pfeifer, Pierre Eisenmeier, Quinn Olmer; Lewiston: Treyton Hippen; Loomis: Aaron Dow, Andrew Lauby; Maywood-Hayes Center: Von Fritsche; Mead: JT Haag; Minatare: Kaleb Gonzales; Mullen: Lane Edis, Brendon Walker; Parkview Christian: Tucker Pinyan; Riverside: Ty Martinsen, Riley Swerczek; Sandhills/Thedford: Cauy Pokorny, Ridge Anderson; Santee: Tristen Lovejoy; Spalding Academy: Mathew Bloom; St. Edward: Trevor Rasmussen; Sterling: Ben Hier, Logan Jasa, Caleb Dolbow; Stuart: Isaac Steinhauser, Ethan Sattler; Wallace: Micah Swedberg; Wauneta-Palisade: Cash Yearous, Duncan Rector; Wilcox-Hildreth: Aaron Jackson, Lantz Grauerholz; Winside: Brandon Watters, Dylan Brogren, JaShaun Vyborny; Wynot: Justin Lange, Landon Wieseler, Nathaniel Wieseler.

GIRLS

Class A

Bellevue East: Sydnei Norwood, Drema Smith; Bellevue West: Akili Felici, Laura Jurek; Fremont: Samantha Shepard, Emma Shepard, Camerin Inselman, Sydney Golladay; Kearney: Alexis Mishou, Adison Wood, Avery Wood, Elle Dahlgren; Lincoln East: Alli Roh, Rachel Weber, Mira Patel, Delaney Roberts, Charley Bovaird; Lincoln High: Nyagoa Gony; Lincoln Northeast: Kaysia Woods, Azaiya Trainor, Kambree Rhodes, Jenna Wendelin; Lincoln Pius X: Kloee Sander, Lauren Taubenheim; Lincoln Southeast: Cassie Nash, Maddie Renn, Claire Strong; Lincoln Southwest: Taytem Coleman, Emerson Barada; Millard North: Lexi Kraft, Jay Green; Millard South: Rylee Pauli, Bailey Urban, Makenna Bray; Millard West: Chaise Pfanstiel; Norfolk: Kyla Moore, Taylor Stoltz; North Platte: Gracie Haneborg, Katy Hansen; Omaha Central: Jessica Lee; Omaha Marian: CeCe Hacker, Aryannah Harrison, Mia McGrath, Delaney Bray, Emma Raabe; Omaha North: Anijah Daigre-Anderson; Omaha Northwest: Caliana Fenceroy; Omaha South: Alyssa Marsh-Contreras; Omaha Westside: Ella Wedergen; Papillion-La Vista: Josey Ryan, Olivia Boudreau, Lindsey Ingwerson, Taylor Hoelscher; Papillion-La Vista South: Taylor Beacom, Emily Richards, Olivia Kastens.

Class B

Alliance: Makayla Davidson, Marque Crowe; Aurora: Brooke Williams, Corrie Schneider; Beatrice: Carley Leners, Addie Barnard, Haley Sexton; Blair: Joanna Sandvoid, Sophia Grantham, Sophia Kirwan; Crete: Camry Moore, Ellie Allen; Gretna: Alexis Spier; Elkhorn: Payton Jakopovic, Carly Cameron; Elkhorn South: Molly Sindelar, Lily Ziemkiewicz, Rylee Gray; Hastings: Tatiem Bender, sr.; Emma Mays, sr.; Julia Reimer, sr.; Holdrege: Cassidy Connell, Jessica Dahlen; McCook: Bailey Honn, Jaden Bryant; Norris: Brianna Stai, Taryn Tracy, Rylie Bryant, Maddy Ramsey, Valerie Gabel, Molly Ramsey; Northwest: Whitney Brown; Omaha Duchesne: Grace Wallrapp, Kirsten Nelson, Allie Caldwell, Cianna Johnson; Omaha Gross: Achol Agau, Grace Pechar; Omaha Mercy: Laura Salerno, Megan Wheeler, Summer Mann; Omaha Skutt: Sydney McDermott; Platteview: Sabrina Starks, Halle Johnson; Plattsmouth: Chloe Sabatka; Ralston: Alisa Anderson; Schuyler: Rachel Shonka, Reagan Folda, Tasha Wolken; Seward: Kelsie Zadina, Kate Mullally, Kayla Luebbe; Sidney: Meaghan Ross, Katelyn Sylvester, Janay Brauer; South Sioux City: Marybeth Rasmussen, Taryn Christensen, Kyra Fischer; Waverly: Abigail Clarke, Clair Jones, Averie Lambrecht, Sydni Schernikau; York: Tenly Hansen, Carsyn Zumpfe.

Class C-1

Aquinas: Veronica Kobza, Breanna Stouffer, Vanessa Bohuslavsky, Valerie Bohuslavsky; Arlington: Maggie Schmidt, Shelby Kaup, May Hoesing, Milee Young; Ashland-Greenwood: Kiara Libal; Auburn: Ashley Teten, Meg Rieschick, Sydnie Reeves, Allie Binder, Mollie Grant; Bishop Neumann: Jessina Rada, Lindsey Thiele, Kelsie Cada, Alyssa Rezac, Megan Spicka; Boone Central/Newman Grove: Lauren Hedlund; Broken Bow: Kali Staples, Jory Lowe, Majesta Valasek; Central City: Gabrielle Moser, Taryn Wagner; Chadron: Dana Dunbar Columbus Lakeview: Gracie Borer, Abby Kapels; Columbus Scotus: Grace Wickham, Marika Spencer, Kendra Wiese, Shania Borchers; Conestoga: Sierra Kile, Autumn Hardesty, Gloria Izquierdo, Anna Raisanen; Cozad: Sadie Rush; DC West: Rachel MacDonald, Regan Glock; David City: Chaquoya Givens, Oliva Couch, Macy Svoboda; Fairbury: Sara Huss, Jaelle Johnson, Jessa Eden; Falls City: Hannah Clary; Fort Calhoun: Taya Skelton; Gibbon: Ellie Snell, Miranda Smith; Grand Island CC: Courtney Wilson, Jenna Lowry, Lexie Kohmetcher; Gothenburg: Gracie Stienike, Chiara Richeson; Hershey: Ashley Hassett, Emily Barr; Kearney Catholic: Ashlynn Schmaderer, Annie Trettel, Olivia Micek; Lincoln Christian: Tessa Chicoine; Lincoln Lutheran: Mackenzie Koepke, Paige Ravenscroft; Logan View/Scribner-Snyder: Kaylee Boyle; Louisville: Meagan Mackling, Jordan Winkler, Avery Heard; Madison: Brittney Jurgens; Malcolm: Chloe Schumacher, McKenzie Teten, Jaela Zimmerman, Brooklyn Minzel; Milford: Jayla Policky; Minden: Janessa Madsen, Alex Bauer, Jensen Rowse; Mitchell: Jori Peters, Victoria Schwartz, Kenzey Kanno, Anabelle Gillen; Norfolk Catholic: Jordan Peitz; North Bend Central: Kristin Lux, Brooke Fredrickson, Lauren Emanuel; Ogallala: Diana Reed, Taylor Williams, Jaedy Commins; Omaha Concordia: Kara Jennings, Casey Thompson; O'Neill: Claire Morrow, Samantha Eichelberger, Payton Birkel; Pierce: Carly Sutherland, Maggie Brahmer, Sidney Zimmerer; Raymond Central: Ashley Heyen, Morgan Potter; Syracuse: Meredith Clark; Wahoo: Taryn Scheef, Kendal Brigham, Elle Glock, Brianna Brabec, Kyla Swanson; Wayne: Kylie Hammer; West Point-Beemer: Sidney Swanson, Brittney Hinkel; Winnebago: Charli Earth; Wood River: Elle Luehr.

Class C-2

Ainsworth: Rylee Rice, Shelby Jones; Amherst: Emily Arnold, Taryn Hadwiger, Abbie Martenson, Emily Palmer; Archbishop Bergan: Haley Kempf, Katie Sleister, Allison Dieckmann; BRLD: Vicki Gatzemeyer, Paige Peters, Tiahna Bonneau; Battle Creek: Riley Seifert; Bridgeport: Brittany Nelson, Britley Newkirk, Emily Baxter; Burwell: Emma Hoffschneider, Kassi Plock; Cambridge: Korynn Clason, Shaye Porter; Centennial: Kate Hirschfeld, Brooklyn Gierhan, Hunter Hartshorn; Crofton: Lacey Sprakel, Josie Sanger, Alexis Arens; Cross County: Maddie Portwine, Lexi Eller; Doniphan-Trumbull: Katie Roach, Kalee Wiltfong; Dundy Co.-Stratton: Grace Frederick, Adalene Krutsinger; Elmwood-Murdock: Danielle Neels, Lauren Justesen Fillmore Central: Macy Scott, Jackie Schelkopf, Halle Theis, Alexis Schmidt; Freeman: Abby Mason, Brylie Hartwig; Hartington-Newcastle: Belle Harms, Abbe Morten, Willa Scoville; Hastings St. Cecilia: Kameron Kissinger, Makenna Asher, Gracie Daly, Tori Thomas; Homer: Hannah Harris, Katie Baker; Howells-Dodge: Macey Kulhanek, Erin Prusa; Laurel-Concord-Coleridge: Bryn Schutte, Lorna Maxon; Lutheran Northeast: Kortni Kasik, Emma Rosberg, Chloe Spence; Nebraska Christian: Claire Ostrand, Adrienne Falk; North Platte St. Pat's: Hayley Homan, Abbi Allberry; Oakland-Craig: Natalia McNeill, Mya Guzinski; Omaha North: Mira Parker, NaKiah Barea; Ponca: Taylor Lamprecht; Ravenna: Brooklyn Fiddelke, McKenna Schmidt; Sandy Creek: Kenzie Turman, Coree Lipovsky, Kambria Chohon; Shelby-Rising City: Sydnie Adams; South Loup: Jessie Sallach, Shaylee Jones; Southern: Mariah Murphy; Southern Valley: Cassi Bose, Lauryn Samuelson; Stanton: Jessie Brandl; Superior: Teghan Sullivan, Megan Miller, Nicki Kirchhoff; Sutherland: Erica Hopping, Bailee Fear, Haiden Kreber; Thayer Central: Jena Cottam, Sydney Havel; Twin River: Gabriella Wieck, Halle Konz; Wakefield: Jessica Borg; Wisner-Pilger: Jordan Wegner, Maci Batenhorst, Ariel Meyer; Yutan: Rylie Jones, Liberty Josoff, Lynn Smith.

Class D-1

Ansley-Litchfield: Falan Ryan, Mariah Lane, Sarah Lewis; Arapahoe: Alayna Whipple; BDS: Megan Grote, Carley Elznic, Regan Alfs, Macy Kamler; Bertrand: Halle Dahlgren, Grace Schwarz; Blue Hill: Rylee Kohmetscher, Kacey Allen, Jamie Bonifas, Emily Meyer; Boyd County: Emma Stahlecker, Rhiannan Smalley, Kalli Kayl; Central Valley: Brylee Barr, Colby Grossart; Clarkson/Leigh: Kaegan Held, Ashlynn Novotny, Halee Steffensmeier; Crawford: Kelsey Tighe; Deshler: Sydney Roth, Jaden Siegle, Tori Schoof, Kayla Oakman; Diller-Odell: Kirsten Bures, Hayley Denner, Emily Swanson; East Butler: Anna Rigatuso, Kaitlyn Hain, Amanda Aerts; Elgin/PJ: Allyson Wemhoff, Lydia Behnk, Paige Meis, Callie Krebs; Elkhorn Valley: Hannah Ollendick, Amber Miller; Elm Creek: Allie Bauer; Friend: Claire Kubicek; Fullerton: Hanna Plumbtree; Guardian Angels CC: Marissa Hunke, Angela Jansen, Brenna Rief; Heartland: Taylor Quiring, Kate Bergen, Bailey Peters, Krynn Arbuck, Sadie Carr; High Plains: Madie Young, Cara Demers; Hitchcock County: Allison Hoyt, Kass Kisker, Kyleigh Scott, Jasmine Youngquist; Humphrey/LHF: Brittney Veik, Allie Schneider, Allannah Beller Johnson-Brock: Jayse Koehler, Kaitlynn Simon, Fallon Stutheit; Kenesaw: Haley Schukei, Hannah Schnitzler; Lawrence-Nelson: Taylor Harrington, Mattee Kucera; Lourdes CC: Libby Baumert, Gina McGowen; McCool Junction: Hadley Wiemer, Jillian Stark; Medicine Valley: Alex Ellermeier, Rachel Lashley; Meridian: Jaicee Sabotka, Hailey Schafer; Morrill: Ilycia Guerue, Jayden Kanno, Stefani Tarin; Nebraska Lutheran: Olivia Otte, Kennedy Scheele; North Central: Miah Wiebelhaus; Skylar Cosgrove, Kylin Munger, Lexy Heyden; Osmond: Caitlin Kumm, Andrea Schmit, Makenzie Johnson, Kelly Schuettler; Overton: Sidney Encohs, Gracie Grote, Rachel Ecklund; Pawnee City: Miranda Branek; Pender: Ashley Ostrand, Faith Morris; Pleasanton: Keri Bauer, Kaci Pierce, Isabelle Paitz, Halle Dahlgen, Cadee Nichols; Randolph: Carlee Thies, Carlie Nordhues, Emma Bermel, Cindy Haselhorst; Tri County: Madison Freese, Kailey Weichel; Twin Loup: Carley Kozeal, Karson Kirwan; Weeping Water: Peyton Barrett; West Holt: Bailey Kraus, Carlie Wetzel, Jenae Osborne.

Class D-2

Allen: Bri Hingst; Anselmo-Merna: Megan Christen, Kourtney Safranek; Banner County: Makenna Dahlgrin; Bloomfield: Michelle Wachter; CWC: Taylor Peter, Morgan Ramsey; Creek Valley: Payje Misegadis, Jersie Misegadis, Sami Schmid; Dorchester: Makenna Bird, Abbey Zoubek; Elwood: Tiffany Dickau, Makenzie Clouse, Manon Martin; Emerson-Hubbard: Melanie Gentrup; Eustis-Farnam: Samantha Jack; Ewing: Brenne Wagner, Ashley Koenig, Sidney Stallbaum; Exeter-Milligan: Hannah Beethe, Katherine White, Tara Mueller; Falls City SH: McKenzie Witt, Abby Fiegener, Ahren Ebel; Giltner: Reagan Janzen, Brooke Good, Aubrey Leichty, Cassidy Tompkin; Hampton: Jacey Klassen, Kiersten Dose; Humphrey SF: Tara Foltz, Bridget McPhillips; Hyannis: Britney Brosius, Jackie Schwanebeck, Sarah Monahan, Mackenzie Anderson, Audra Kippes, Margaret Safarik. Lewiston: Megan Wehrbein; Leyton: Maddy Watchorn; Maywood-Hayes Center: Jayden Widener, Grace Koubek, Sydney Mullen-Shaw; Jaycee Lapp, Avery Johnson; McPherson County: Alexx Starr, Jency Starr, Gentry Barner; Mead: June Johnson; Red Cloud: Julia Shipman, Jocelyn Shipman, Hannah Fisher; Riverside: McKenna Anderson, Morgan Haschke, Maddie Walkowiak; S-E-M: Sara Ripp, Lindsey Dittmar; Santee: Stevie Peters; Silver Lake: Abbie Skupa; Spalding Academy: Kelly Kleffner; St. Edward: Shonda Shanle; St. Mary's: Abby Hedstrom, Abby Everitt; Sterling: Carly Wenzl, Colby Thies; Wilcox-Hildreth: Carlie Rupe, Abby Quadhammer, Brooke Quadhammer, Bridge Beisel.

3
0
1
1
4

Sports reporter

Ron Powell is a longtime prep writer for the Journal Star. He covers high school football, boys basketball and track as well as state college football and Husker and professional tennis.

Load comments